This text is replaced by the Flash movie.

Namibia

Początek: 06-09-2019
Koniec: 24-09-2019koszt:

9700 pln + 750 Euro

w przypadku przedłużenia wyjazdu o Bostwanę - termin do 30 września i koszt + 1000 euro


w koszt wliczono:

 • organizację wyjazdu

 • przelot w dwie strony do Windhoek, możliwe miasta wylotu to Warszawa lub Berlin (jeśli wylot jest z Berlina zapewniamy dojazd na lotnisko z Poznania bądź Wrocławia)

 • wynajęcie samochodów 4x4 na całą trasę wyjazdu, wszystkie koszty paliwa

 • noclegi w kempingach na samochodach (są tam dwa rozkładane namioty na dachu), codziennie podczas noclegów na kempingach mamy dostęp do pryszniców i większości przypadków do restauracji

 • wyżywienie (2 posiłki dziennie)

 • całą obsługę trekkingu w Fish River Kanion; zwiedzania Twyfelfontein (stare naskalne ryciny), zwiedzanie wioski Himba, zwiedzanie parku narodowego Etosha

 • koszty pozwoleń na pustyni Namib i na wybrzeżu szkieletów

 • ubezpieczenie


w koszt nie wliczono:

 • codziennego prowiantu na drogę i wody ( śniadania i obiadokolacje jemy na kempingach w barach, restauracjach)

 • nadbagażu (limit to 23 kg ale spokojnie powinien wystarczyć)

 • wizy ( 200 pln)- organizujemy wizy dla uczestników

 • pozwolenia na wjazdy do Sossuvlei, Cape Cross i zwiedzanie Petryfied Forest (każde po około 10 euro)

 • napiwków

 

Proszę zwróćcie uwagę że praktycznie wszystkie atrakcje wliczone są w koszt wyjazdu !!!

 Namibia jest jednym z najmłodszych afrykańskich krajów, położonym między pustynią Kalahari a Oceanem Atlantyckim, z powierzchnią ponad dwa razy większym niż Polska, jednak liczącym nieco ponad dwa miliony mieszkańców. Jest to kraj o niesamowitej różnorodności zarówno kulturalnej jak i krajobrazowej, a obcowanie z jego florą i fauną na długo zostanie w pamięci. Namibia mogłaby być marzeniem każdego fotografa - góry, dziewicza przyroda, niepowtarzalne krajobrazy, dzikie zwierzęta, cudowne niebo, a przede wszyskim przestrzeń, sprawią, że będzie do kraj, do krótego zawsze zatęsknimy.

Kraj ten ma wiele do zaoferowania - pustynia Namib i zachodnie pustkowia, Płaskowyż Centralny docierający aż do granic z Botswaną i RPA, północno zachodni region, gdzie mieszkają dzicy ludzie Himba, będący miejscem migracji afrykańskich zwierząt czy centralny rejon - suchy i górzysty.

Namibia posiada jedne z najciekawszych na świecie parków narodowych, między innymi Etosha, gdzie spotkamy między innymi lwy, słonie, nosorożce, żyrafy czy lamparty, oraz Namib-Naukluft Park - suchy rozległy rejon, pełen wydm , gór i kanionów.

Głównym punktem wyjazdu jest trekking w  Fish River Canyon, który jest drugim największym kanionem na świecie.

Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 8900 pln na konto klubu.

 

Zapraszamy do kraju niezrównanych dziewiczych krajobrazów i obfitej przyrody ! 

Wylot nastąpi z Warszawy bądź z Berlina (w tym przypadku zapewniamy dojazd do Berlina z Poznania lub Wrocławia busem).

Po przylocie do Windhoek odbieramy samochody, które pozostaną z nami już do końca wyjazdu. Jeśli grupa stanowi więcej niż 4 osoby jeden z samochodów może być prowadzony przez uczestników wyjazdu. Możemy też za dopłatą wynająć kierowcę na miejscu. 

 Jedziemy wspólnie do hotelu, gdzie rozpakowujemy się i popołudniu zwiedzamy stolicę Namibii.

Następnego dnia wcześnie rano jedziemy do Fish River Canyon, który jest drugim największym kanionem na świecie.

Widoki, które możemy tu podziwiać zapierają dech w piersiach. Pionowe ściany kanionu zostały uformowane przez erozję około 500 milionów lat temu. Dzisiaj kanion ma 160 km długości i do 27 km szerokości. Najgłębsze miejsce ma 550 m. Podczas wycieczki będziemy mieli wyjątkową możliwość obcowania z nigdzie nie spotykaną dziką florą i fauną Namibii.

O 14:00 meldujemy się w bazie Klipspringer, gdzie wieczorem zjemy braai (rodzaj namibijskiego grilla). Następnego dnia zaczniemy marsz aż dojdziemy do pierwszego obozu - Camp Battlesnake, który znajduje się na krawędzi kanionu.

Drugiego dnia zacznimy powoli schodzić w głąb, około południa dotrzemy do Fish River. Noc spędzimy w Koelkrans Camp przy olbrzymim klifie. Kolejny dzień to dalsza wędrówka w głąb kanionu aż do jego granicy. Po kolejnej nocy rozpoczniemy wyjście, zostaniemy odebrani i autami zawiezieni z powrotem do Klipspringer, skąd nie zwlekając ruszymy do Lüderitz, w którym na początku XX wieku mieścił się jeden z pierwszych na świecie obozów koncentracyjnych.

Po noclegu w miasteczku, rano czeka nas mały spacer, po czym ruszamy do Kolmanskop.

Miasteczko to było ważnym ośrodkiem wydobycia złota po czym od lat 50-tych, kiedy opustoszało, jest powoli zasypywane przez piaski pustyni.

Stamtąd ruszamy prosto na pustynię Namib. Jest to najstarsza pustynia na świecie, licząca sobie 80 milionów lat. W programie przejście przez Kuiseb Canyon, zwiedzenie Sossuvlei i Dead Vlei - wyschniętych dawno temu jezior. Nazwa tego miejsca jest tajemnicza i niepokojąca, ponieważ w wolnym tłumaczeniu oznacza „bagno bez wyjścia”. Wszystkie doliny są otoczone przez wysokie, czerwone wydmy – najwyższa z nich, Big Daddy, wznosi się na wysokość aż 380 metrów. Następnego dnia czeka nas wczesna pobudka i wejście na szczyt Dune 45 w celu zobaczenia wschodu Słońca. Ten widok na długo pozostaje w pamięci.

Z pustyni przemieszczamy się do Swakopmund, gdzie możemy zobaczyć świetnie zachowaną niemiecką architekturę kolonialną. Po drodze eksplorujemy Namib Naukluft Park. Zajmie nam to dwa dni. W programie cudowne krajobrazy i jazda off-road po bezdrożach parku.

Następnym punktem jest Wybrzeże Szkieletów - miejsce to było często nawiedzane przez portugalskich żeglarzy, którzy nazwali ten rejon „bramą do piekła”. Wybrzeże stanowiące pn. część pustyni Namib charakteryzuje obecność wraków wielu statków (ponad tysiąc). Zobaczymy też Cape Cross - jedną z największych na świecie kolonii uchatek.

Po noclegu w Palmwag udamy się do Opuwo - stolicy regionu Kunene. Jest to doskonałe miejsce żeby odwiedzić położoną niedaleko wioskę ludzi Himba. Prowadzą oni koczowniczy tryb życia, zajmują się przede wszystkim pasterstwem. Hodują głównie kozy i bydło.

Następnie czeka nas jedna z najważniejszych atrakcji Namibii - park Etosha. Jest on wielkości Holandii. Na tym terenie spotkać można między innymi lwa, słonia, nosorożca, żyrafę czy lamparta. Na terenie parku spędzimy dwie doby obserwując zwierzęta zarówno w dzień jak i w nocy. Z parku Etosha Namib wracamy do Windhoek, gdzie czeka nas transport na lotnisko i powrót do domu.

 

Opcjonalnie - Botswana - delta Okavango i pustynia Kalahari.

Po noclegu i odpoczynku w Windhoek ruszymy na północy wschód w kierunku granicy z Botswaną. Po drodze zatrzymamy się przy Waterberg Plateau. Po noclegu udamy się do Rundu, po drodze odwiedzając największy moteoryt na świecie pozostający w całości - Hoba. Następnego dnia przekroczymy granicę z Botswaną i udamy się do delty Okavango. Uchodząca do niej rzeka obecnie w końcowym swoim odcinku coraz bardziej zwalnia bieg, tworząc rozlewiska i podmokłe wyspy zarośnięte trawą i trzciną. W delcie Okawango żyją niezliczone ilości ptactwa i liczne dzikie zwierzęta, korzystając z obfitych zasobów wody i – co za tym idzie – bujnej roślinności. Między innymi będziemy mieli okazje zobaczyć słonie, hipopotamy, lamparty, żyrafy, krokodyle, nosorożce, czy zebry. W planach jest dwudniowa wycieczka mokoro - tradycyjnym afrykańskim kanoe.

Kolejnym punktem wyprawy jest pustynia Kalahari. Zajmuje ona znaczną część Botswany, sięga aż do Angoli i Namibii. Słowo "Kalahari" pochodzi z języka tswana Kgala czyli zabójcze pragnienie, lub Kgalagadi, Khalagari lub Kalagare, co oznacza "miejsce bez wody". Na Pustyni Kalahari występują ogromne obszary, nadające się do wypasu zwierząt i żyje tutaj dużo zwierząt dzikich i hodowlanych. Powstało tutaj kilka rezerwatów i innych obszarów chronionych. Rezerwat Central Kalahari Game Reserve, który odwiedzimy, to drugi co do wielkości obszar chroniony na świecie. Po zeksplorowaniu pustyni wracamy do Windhoek, gdzie czeka nas transport na lotnisko i powrót do domu. 

 


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza