This text is replaced by the Flash movie.

Indonezja- wulkany

Początek: 01-09-2018
Koniec: 20-09-20187200 pln + 1650 usd

koszt obejmuje:

organizacja wyjazdu, prowadzący z Polski, przelot na trasie Warszawa- Jakarta, Bali- Warszawa, przeloty wewnętrzne bądź rejsy promem pomiędzy Jawą, Bali, wyspą Lombok i wyspami Gili ; transport lokalny autobusami, taksówki, (cały konieczny transport na trasie), obsługa wszystkich trzech głównych trekkingów (namioty, kucharz), zakwaterowanie poza trekkingami w hotelikach z łazienkami (pokoje, dwu lub trzy- osobowe), wyżywienie (2 posiłki dziennie), ubezpieczenie turystyczne

koszt nie obejmuje: 

kosztów wycieczki do Borobudur (wstęp, przewodnik, dojazd na miejsce z wioski), zwiedzania miast, dojazdu do atrakcji w miastach, napiwków, wycieczek na nurkowanie z maską (około 50 usd każda) 

 

Indonezja to kraj wielkich liczb. Znajdziemy tutaj 17 000 wysp z czego tylko 8000 jest zamieszkałych.  

Ten niezwykle różnorodny kraj zamieszkuje 245 milionów ludzi i jest to kalejdoskop różnych narodowości, ponad 100 różnych grup etnicznych zamieszkuje te wyspy. Mieszkańcy tego kraju posługują się 300- oma językami.

W kraju znajduje się tyle różnych kultur, ludzi, zwierząt, zwyczajów, roślin, cech szczególnych, sztuki czy jedzenia że pomieścić możnaby 100 krajów.

Te niezwykłe wyspy położone w całości wzdłuż równika cechuje niesamowita różnorodność przyrodnicza- gęste parne dżungle, piękne wulkaniczne wyspy, doliny, jeziora, plaże i niesamowity świat podwodny. Nieskończona ilość wulkanów, na samej Sumatrze znajduje się prawie 100 wulkanów. 

Jest to niezwykle intrygujący ląd skrywa w sobie najciekawsze wyzwania na Ziemi. Niezwykłe parki narowe jak Komodo National Park czy region Papui Nowej Gwinei oraz inne miejsca gdzie naprawdę możemy odkryć piękną i dziką przyrodę.

Podczas naszego wyjazdu odwiedzimy Komodo National Park, który w ostatnim czasie uznany został za jeden z siedmiu przyrodniczych cudów świata.

Park rozmieszczony jest na kilku wyspach pośród najbogatszych wód Indonezji.

Na górzystych wyspach znajdziemy roślinność jak na sawannie a głównym mieszkańcem tego rejonu jest smok Komodo- największa żyjąca jaszczurka.

Poniżej poziomu morza park zamieszkuje ogromna ilość zwierząt morskich- rekiny, manty oraz innych mieszkańców podwodnego świata.

 

Gunung Bromo (2392 m.n.p.m.)- jeden z najpiękniejszych wulkanów Javy położony jest pośród księżycowego krajobrazu i surrealizycznego piękna. Położony jest w kalderze wulkanu Tengger, skąd początek swój biorą trzy wulkany.

Drugi najważniejszy wulkan Javy na który wchodzimy to Gunung Semeru (3676 m.n.p.m.)- najwyższy szczyt Javy i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów.

 

Jednym z głównych punktów naszego wyjazdu jest spektakularny- drugi co do wysokości wulkan Indonezji- Gunung Rinjani (3726 m.n.p.m.).

Jest to święta góra dla wyznawców hinduizmu i sasak, którzy pielgrzymują na tę górę i do jeziora aby przynieść swoje duchowe intencje.

Góra jest również wyjątkowa ze względów klimatycznych. Znajduje się tutaj ciągły strumień wirującego deszczu . W środku kaldery wulkanu znajduje się jezioro Danau Segara o kobaltowo- niebieskiej wodzie, mające średnice 6 kilometrów.

 

  Największą wyspą parku jest Komodo, gdzie znajdziemy strome wzgórza pośród wiecznych wiatrów. Wyspa zdobyła popularność z powodu różowego piasku na wschodnich plażach, będącego skutkiem dużej kolonii czerwonych korali występujących w tutejszych wodach.

Na wyspie będziemy zajmować się obserwacją jaszczurek Komodo ale również przejdziemy dwa jednodniowe szlaki na wyspie.

W parku spędzimy również dzień w przepięknych wodach pływając z maską i podziwiając kolonię czerownych korali.

 

Podczas głównego programu wyjazdu odwiedzamy także Borobudur. Jest to najważniejszy zabytek Indonezji i jeden z trzech najważniejszych zabytków Azji- południowo- wschodniej (wraz z Angkor Wat w Kambodży i Bagan w Birmie).

Największa buddyjska świątynia świata zbudowana w IX wieku. Jest również uznana jako najważniejszy buddyjski zabytek świata. Świątynia ozdobiona jest 2672- iema płaskorzeźbami i zawiera 504 statuetki buddy.

Ta ogromna buddyjska świątynia przetrwała niezmiennie 1200 lat. Świątynia to piękny zabytek położony pośród wspaniałego krajobrazu pól ryżowych, palm i otoczony widokiem wulkanów. Miejscowi nazywają ten rejon ogrodami Javy.

 

Wchodząc do gorącej Indonezyjskiej dżungli zostawiamy cywilizację na plecami i jesteśmy tylko my i piękne tropikalne widoki.

Zapraszamy do odkrywania Indonezji razem z nami.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 maja.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 7200 pln na konto klubu. 

01.09 wylot z Polski, najprawdopodobniej z Warszawy

02.09 przylot do Jakarty, nocleg i odpoczynek

03.09 przejazd do Yogakarty

04.09 zwiedzamy Borobudur

05.09 dwudniowe wejście na najwyższy wulkan Javy- Gunung Semeru (3676 m.n.p.m).

Znany jest również jako Mahameru- wielka góra, dla wyznawców Hinduizmu jest jedna z najbardziej świętych gór.

Jest to jeden z najbardziej aktywnych szczytów Javy, pozstaje w stanie „gotowym do erupcji” od 1818 roku. Ostatnia erupcja miała miejsce w marcu 2009 roku.

Dzień 1 trekkingu.

Przechodzimy około 13 km do kampu w rejonie Arcopodo.

Po drodze zobaczymy jezioro w środku krateru Ranu Kumbolo na wysokości 2400 m. Dzisiejsza trasa w większości biegnie przez Savannę.

06.09 dzień drugi trekkingu na Gunung Semeru.

Z kampu wejście na szczyt stromym podejściem zajmuje około 3 godziny pośród wulkanicznego piasku i po luźnym podłożu pełnym kamieni. Co pół godziny ze szczytu wydostają się gazy wulkaniczne, staramy się więc nie przebywać za długo na szczycie.

Ze szczytu przy pięknej pogodzie widzimy północne i południowe wybrzeże Javy.

07.09 jednodniowe wejście na Gunung Bromo

Wejście na wulkan prowadzi poprzez wulkaniczny pył oraz piasek otoczony wystającymi skalnymi klifami na brzegach krateru. Gunung Bromo to doświadczenie inne niż wszystkie. Nie wchodzimy tu tylko na szczyt wulkanu ale istotna jest kaldera wulkanu Tengger, o niesamowitych proporcjach i  wyjątkowej scenerii.

 

08.09 płyniemy na Bali +

dopływamy do malutkich wysepek w archilagu Gili gdzie odpoczywamy, podziwiając tutejsze rafy.

Są to małe wyspy pełne białego piasku i palm kokosowych otoczone turkusowo- niebieskim morzem Balijskim. Każda z nich jest wyjątkowo i inna na swój sposób.

Wyspy znane są z wyjątkowej spokojnej atmosfery (nie ma tu skuterów ani psów) i z ekoligicznego nastawienia ich mieszkańców.

 

09.09 odpoczywamy na wyspach Gili, dla chętnych możliwa eksloracja i wejście na szczyt na wyspie Trawangan

 10.09 płyniemy na główną wyspę Lombok i przejazd w rejon Parku Narodowego, rozpoczynamy 4- dniowy trekking na Gunung Rinjani (3726 m.n.p.m.)

Wszytkie noclegi podczas trekkingu odbywają się w namiotach, nie nosimy namiotów, posiłki są przytowywane przez kucharza. Każdy uczestnik nosi rzeczy osobiste.

 11.09 dzień 1 przechodzimy około 4-5 godzin na wysokość 2000 m.

Poczatkowo idziemy przez miejscowe pola a następnie wchodzimy na teren Parku Narodowego Rinjani National Park. Pomału docieramy do kampu III gdzie nocujemy.

 12.09

Dzień 2. przechodzimy 4 godziny

Rano wchodzimy na brzeg wulkanu – jeden ze szczytów na grani Pelawangan I (2641 m.)- możliwe jest również wyjście na wschód słońca pośród pięknych widoków na jezioro w dole i krater wokół. Następnie schodzimy w dół do jeziora Danau Segara Anak- zwanego przez miejscowych jako „dziecko morza”. Balijczycy zgodnie ze swoją ceremonią podrzucają złoto i biżuterię nad jeziorem zanim wejdą na swoją święta górę. Dochodzimy do gorących źródeł Aiq Kalak, gdzie odpoczniemy.

 13.09

dzień 3. czas przejścia 4 godziny

Wchodzimy na kolejny szczyt na grani kaldery wulkanu Pelawangan II (2700 m.).

 14.09

dzień 4. czas przejścia 5-6 godzin.

Wejście na szczyt Rinjani.

Po pierwszej godzinie marszu docieramy na grań szczytu Rinjani, której trzymamy się pnąc się w górę. Po około godzinie docieramy na brzeg kaldery gdzie szlak jest bardzo kruchy- dlatego pomału poruszamy się w kierunku szczytu.

Widoki ze szczytu są wspaniałe.

Schodzimy w dół do kampu.

 Możliwe jest przejście kolejnych 3 godzin i dojście do wioski.

 15.09 płyniemy w rejon Parku Narodowego Komodo, w Parku spędzamy dwa dni trekkingowe, obserwujemy jaszczurki Komodo, codziennie wracamy na noc do hoteliku gdzie śpimy

16.09 przechodzimy pięciogodzinny szlak na najwyższy szczyt dużej wyspy Komodo, Gunung Ara (538 m.)

17.09 przejdziemy szlak w dolinie Poreng Valley (14,5 km łącznie czas przejścia do 9-10 godzin).

18.09 odpoczywamy spacerując wybrzeżem bądź udajemy się na pływanie z maską i podziwianie pięknego podwodnego świata Komodo

 19.09 powrót na Bali, wylot do Polski

20.09 lądowanie w Warszawie


Możesz także zgłosić swoje uczestnictwo w wyprawie używając poniższego formularza:

* wymagane pola formularza