Ładowanie Wydarzenia
  • OD 5 lip
  • DO 22 lip

Kanadyjskie Góry Skaliste

 

Kanada to piękny, ogromny i dziki obszar porównywany często (ze względu na podobne położenie geograficzne) do Syberii.
Kanada jest drugim (po Rosji) największym krajem świata oraz 38 pod względem ludności.
Jest to kraj bardzo zróżnicowany ze względu na swoją wielkość, ale i piękny dzięki rozległym przestrzeniom i pięknym niekończącym się krajobrazom.
Występuje tutaj typowa dla strefy klimatów umiarkowanych chłodnych formacja roślinna, czyli mamy przewagę lasów iglastych, bardzo często też pojawiają się tajgi.
Jako całość kraj zawiera bardzo wiele różnych ekosystemów od lasów deszczowych Kolumbii Brytyjskiej do tundry i obszarów Polarnych Kanady Północnej.

Dla nas obszarem głównym programu wyprawy będą góry Skaliste- jedne z piękniejszych formacji górskich w całej Ameryce Północnej.
Parki Narodowe Gór Skalistych- Banff, Jasper, Kootenay i Yoho to jedne z najstarszych Parków Kanady- założone w 1984 roku i wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.
Faktycznie jest to piękna kraina, w której kompozycja gór porośniętych iglastymi drzewami wraz z wieloma strumieniami i stawami i często występującymi zwierzętami (wiewiórki ziemne, caribu, jelenie wapiti i liczne niedźwiedzie) zapierająca dech w piersiach.
Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca tego rejonu, przejdziemy najciekawsze szlaki kilku parków i zapewne spotkamy kilku dzikich „mieszkańców” tych miejsc.

KOSZT:

koszt:

12 400 pln + 2100 usd

koszt obejmuje:

Organizacje wyjazdu, przelot na trasie Warszawa- Calgary/ Vancouver-Warszawa wraz z bagażem do 23 kg, wypożyczenie samochodu na miejscu , paliwo na cała trasę przejazdu, noclegi w lodgach, mieszkaniach w prywatnych pokojach, wyżywienie (2 posiłki dziennie), wszystkie permity na poruszanie się w parkach narodowych, ubezpieczenie, prom na wyspę Vancouver

W koszt wyjazdu nie wliczone jest:

Jedzenie podczas trekkingów, nadbagaż ( max. Waga to 23 kg), alkohol, gaz, ew. wstępy do miejsc zwiedzania- muzeum, wstęp do gorących źródeł w banff (około 20 dolarów kanadyjskich), parkingów, kolejki na Whistler, 2x shuttle busy do łąkę luise i łąkę morraine, koszty zwiedzania Parku Pacific Rim + ewentualne kajaki w okolicy

 

Prosimy o zgłoszenia do 20 stycznia.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 12 400 pln na konto klubu.

Możliwe jest przedłużenie wyjazdu o Yukon- do 30.07.

– wersja trekkingowa w Parku Narodowym Kluane National Park- 6 dni- 3300 pln + 1200 CAD- w koszt wliczono przelot i wszystkie potrzebne koszty podczas trekkingów

+ w koszt nie wliczona jest powietrzna taksowka do lodowca St. Mary- okolo 350 CAD

 

PLAN WYJAZDU:

05.07 wylot + przylot – nocleg Calgary
6.07 przejazd do Lake Luise/ Canmore
Szlaki w okolicy gór skalistych rozpoczniemy od 2 jezior w okolicy uznanych za najpiękniejsze w regionie.
+ szaki w okolicy Morraine Lake- przechodzimy szlak do przełęczy Sentinel- 11 km i 792 metry przewyższenia.
7. 07 przejście szlaku plain of the six glaciers w okolicy Lake Luise- 13.8 km, 460 metrów przewyższenia.
8.07 wejście na Lady mc Donnald
Wydeptaną ścieżka wiedzie przez gęsty las, gdzie na przyległych łąkach pasą się kozły śnieżne i gdzie możemy spotkać świstaki. W pogodny dzień można nawet zobaczyć kultową górę Assiniboine 40 km na południe stąd.
9.07 przejazd do Jasper – po drodze wejście na Parker Ridge (6,5 km) 304 m. do góry skąd rozciągają się wspaniele widoki na język lodowca Saskatchewan
10.07 przejście szlaku Mt. Robson- Kinney Lake 14 km
Mount Robson Park jest drugim najstarszym parkiem prowincjonalnym w Kolumbii Brytyjskiej.
Mt. Robson mierzy 3 954 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem kanadyjskich Gór Skalistych, górującym nad okolicznymi szczytami. Zimą lub latem, jest to jeden z najpiękniejszych widoków w Górach Skalistych. Mount Robson Park i siedem innych połączonych parków tworzą jeden z największych na świecie obszarów chronionych. Część kanadyjskiego Dziedzictwa UNESCO Gór Skalistych.
Jezioro Kinney leży u zachodniej podstawy Mount Robson, najwyższego szczytu w kanadyjskich Górach Skalistych. Zbliżając się od zachodu, Robson jest widoczny z odległości wielu kilometrów.
Powrót do Jasper.
11.07 Wyjazd kolejką na 2250 m. Wejście na the Whistlers (2464 m.n.p.m.) + wejście na Indian Ridge (2752 m.) skąd rozciągają się wyjątkowe widoki na góry Parku Jasper, w oddali widzimy również Mt. Robson. Czas przejścia to 6-8 godzin.
12.07
przejazd w region Glacier National Park
Dzięki wyjątkowej alpejskiej scenerii i głębokim dolinom wypełnionym starożytnymi lasami, Park Narodowy Glacier jest rajem sportów outdoorowych przez cały rok.

13.07 odwiedzenie Glacier National Park.
Perley Rock trail- 14 km, 8 godzin.
Szlak prowadzi w górę w umiarkowanym tempie, aż przecina koryto rzeki, a następnie wspina w kierunku alpejskiej roślinności. Po wielu serpentynach szlak dociera do stromego zbocza śniegu.
Po przejściu przez śnieżne zbocze praca pod górę kończy się w wysokim punkcie widokowym z widokiem na rozległą i nieziemską przestrzeń pola lodowego Illecillewaet.

14.07 przejście szlaku Aluskan Valley Trail- 16 km- 7 godzin
Trasa wiedzie przez wyrzeźbiony w lodowcu krajobraz z bujnym lasem, widokiem na góry i wodospadami. Ta wędrówka rozpoczyna się jako spacer doliną, a następnie wspina się na stromą morenę lodowcową. Na końcu szlaku znajduje się dolny jęzor lodowca Illecillewaet.
Nazwa “Asulkan” została po raz pierwszy użyta przez Williama Spotswooda Greena, który wspiął się na przełęcz Aluskan w 1888 roku. Podobno oznacza “dziką kozę” w dialekcie jednego z Pierwszych Narodów regionu i rozpoznaje obfitość górskich kóz, które widział na końcu tej doliny w Asulkan Pass.
15.07 + 16.07 przejazd do Squamish
17.07 wizyta w Squamish- jednego z najważniejszych ośrodków wspinania w Kanadzie.
Szlaki w okolicy pionowego 1000- metrowego masywu skalnego Chief.
18.07 przejazd na wyspę Vancouver (prom)
19.07 odwiedzenie parku Pacific Rim
20.07 Tofino- plażę i szlaki w okolicy
21.07 powrót do kraju- wylot z Vancouver
22.07 lądowanie w Warszawie

 

Serdecznie Zapraszamy do odkrywania wspaniałej zachodniej Kanady !

 

Termin wyjazdu

5 lip 2024 - 22 lip 2024

Lokalizacja