Ładowanie Wydarzenia
  • OD 12 lis
  • DO 23 lis

Reunion

 

Reunion to jedna z najciekawszych wysp jeśli chodzi o cuda przyrodnicze na całym Oceanie Indyjskim.
Na bardzo małym obszarze znajdziemy niesamowitą różnorodność krajobrazu od pięknych bazaltowych skalistych gór wymieszanych z tutejszą bujną zielenią, wodopadów, wulkanów czy lagunowych zatok i białych plaż.
Technicznie część Francji, ale leżąca pośrodku Oceanu Indyjskiego, Reunion to kraina kontrastów. Na obrzeżach wyspy jest gorąco i słonecznie, z piaszczystymi plażami i ciepłą wodą. Natomiast górzyste wnętrze szczyci się najwyższym punktem na Oceanie Indyjskim, Piton des Neiges (3070 m.n.p.m.), gdzie klimat jest chłodny, wilgotny i regularnie spowity chmurami.

Najpiękniejsza część wyspy znajduje się wewnątrz wysokich kalder wulkanicznych pozostawionych po gwałtownej wulkanicznej historii wyspy. Te kaldery oferują niesamowite możliwości uprawiania turystyki pieszej i mają ponad 1000 kilometrów szlaków turystycznych.

Pierwszy region to wyżyna Mafate gdzie przejdziemy 5 dniową trasę pośród najpiękniejszych widoków wyspy.

Pierwsi osadnicy przybyli do bujnego krateru wulkanicznego Mafate w XVIII wieku. Obecnie około 800 mieszkańców Mafate (znanych jako Mafatais) mieszka w maleńkich wioskach zwanych îlets, co jest lokalnym słowem kreolskim, które pochodzi z francuskiego, îlots, co oznacza „wyspy zieleni”.

W 2010 roku UNESCO wpisało Mafate na listę światowego dziedzictwa, co doprowadziło do wzrostu turystyki w tym regionie.

Trasa wiedzie przez doliny w kształcie amfiteatru, strome przełęcze górskie a także pośród rzek i wąwozów, które prowadzą do sieci wąskich szlaków turystycznych łączących wioski.

Drugim punktem na trasie będzie najwyższy punkt na wyspie Reunion, na wysokości 3071 metrów, Piton des Neiges to stary, obecnie uśpiony wulkan, który nie był aktywny od ponad 12 000 lat. Z tego masywu górskiego, który powstał około pięciu milionów lat temu i wyłonił się z Oceanu Indyjskiego ponad trzy miliony lat temu, powstała wyspa, którą znamy dzisiaj. Położony w centrum Reunion Piton des Neiges oznacza „szczyt śnieżny”, ale przeciwnie, nie jest stale pokryty śniegiem pomimo dużej wysokości i chłodnych temperatur.

Trzeci cel naszego wyjazdu- szczyt Piton de la Fournaise, którego najwyższy punkt znajduje się na wysokości 2632 metrów, jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie i najbardziej dostępnym aktywnym wulkanem. Znany z częstych erupcji, które mają miejsce średnio co dziewięć miesięcy, jest również jednym z najlepiej monitorowanych wulkanów na świecie. Łatwo dostępny drogą leśną Volcano rozpoczynającą się w środku równiny Cafres, w miejscowości Bourg-Murat, Piton de la Fournaise jest również najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na wyspie !

 

KOSZT:

koszt:

12 500

 

wliczono:

– przelot Warszawa- St. Denis- Warszawa

– wynajęcie samochodu na całą trasę

– wszystkie noclegi w górskich chatach, b&b, hotelikach

– wszystkie potrzebne passy i pozwolenia i wstępy do parków

– organizację wyjazdu

– ubezpieczenie

– wyżywienie: 2 posiłki dziennie

 

 

nie wliczono:

– napiwków, trzeciego posiłku w ciągu dnia

– dla chętnych można przedłużyć wyjazd o 1 dzień i zorganizować kanioning w regionie Cilaos.

 

ZGLOSZENIA:

Prosimy o zgloszenia do 25 pazdziernika.

Potwierdzeniem zgloszenia jest wplata 7200 pln na konto klubu.

 

PROGRAM:

12.11 wylot z Warszawy

13.11 przylot do St. Denis

14-18.11 trekking wyżynę Mafate 51,5 km przez 5 dni.

Trasa wiedzie przez doliny w kształcie amfiteatru, strome przełęcze górskie a także pośród rzek i wąwozów, które prowadzą do sieci wąskich szlaków turystycznych łączących wioski.
W górskich chatach będziemy korzystać z wygodnych noclegów i dobrego wyżywienia.

 

19.11 przejazd na plaże w regionie L’Hermitage les Bains gdzie znajduje się najpiękniejsza plaża na wyspie i odpoczynek

 

20.11 wejście na Piton des Neiges (3070 m.n.p.m.)

Wejście na szczyt zajmie nam około 10 godzin
Ze szczytu rozciąga się wspaniała panorama na Ocean Indyjski oraz wyżyny Cilaos, Mafate i Salazie.
21.11 wejście na wulkan Piton de la Fournaise, miejsca widokowe po drodze

Położony w samym sercu Parku Narodowego Reunion i dostępny tylko poza okresami erupcji wulkan Fournaise zachwyci nas swoimi księżycowymi krajobrazami, tysiącletnimi kraterami, stwardniałą lawą i wyjątkową florą…

Wysadzana wieloma niezwykłymi punktami widokowymi, turystyczna droga wulkaniczna, która zaczyna się w Bourg-Murat i prowadzi do przełęczy Bellecombe. Stąd rozciągają się przestrzenne widoki na pustynię Fouqué.
Odwiedzimy również panorame doliny rzeki Remparts gdzie znajduje się spektakularny punkt widokowy na krater Commerson.
22.11 powrót do St. Denis+ wylot do Warszawy

23.11 przylot do Warszawy