Ładowanie Wydarzenia
  • OD 17 wrz
  • DO 26 wrz

Góry Smocze/ Drakensberg RPA + Lesotho

 

INFORMACJE:

Góry Smocze to jedna z najpiękniejszych destynacji jeśli chodzi o trekkingi w Afryce.

Znajdziemy tu piękne pionowe ściany, doliny, rzeki jaskinie i spektakulrne urwiska.

Zielony zarys szczytów Drakensberg stanowi granicę między Republiką Południowej Afryki a górskim królestwem Lesotho i oferuje jedne z najbardziej inspirujących krajobrazów w kraju.

Na obszarze znajduje się rozległy pas o powierzchni 2430 km2 bazaltowych szczytów i pięknych dolin; sekcja ta została formalnie wyróżniona statusem światowego dziedzictwa Unesco w 2000 roku i została przemianowana na park uKhahlamba-Drakensberg.

Nasz dwuczęściowy trekking po Drakensberg zabierze Cię we wszystkie najlepsze miejsca. Wejdziemy na szczyt Thabana Ntlenyana w Lesotho (3482 m), wzdłuż zawrotnych skarp, aż do Sentinel Peak, amfiteatru, wodospadów Tugela i Mont-aux-Sources !

 

KOSZT:

11 700 pln

koszt obejmuje:

– przeloty: Warszawa- Johanessburg- Warszawa

– wszystkie przejazdy na miejscu wynajętymi samochodami, przejazd 4×4 do Sani Pass i z powrotem

– koszty trekkingu i pozwoleń w górach Smoczych

– noclegi w hotelikach, wyżywienie 2 posiłki dziennie

– ubezpieczenie + ubezpieczenie od pozytywnego testu na Covid

 

koszt nie obejmuje:

– napiwków

– wiz i podatków wylotowych, nadbagażu (raczej nie występuje)

– wiza do Lesotho (15 usd)

 

Możliwe przedłużenia wyjazdu:

– wodospady Wiktorii – 3 dni/ Kruger NP- 2 dni/ Table Mountain + winiarnie- 3 dni/ Swaziland- 2 dni

– tygodniowe zwiedzanie parków Narodowych RPA

Chętnych na przedłużenia prosimy o kontakt- wyślemy wtedy szczegółowe informacje.

 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 7200 pln na konto klubu.

Prosimy o zgłoszenia i wpłaty do 5 lipca.

 

PROGRAM:

17.09 wylot Johanessburg + przylot

18.09 przejazd do Underberg

19.09 Po śniadaniu opuszczamy Underberg i wjeżdżamy na przełęcz Sani, zdobywając 1300 metrów wysokości na odcinku 22 km. Przejeżdżamy przez posterunek graniczny Republiki Południowej Afryki i wjeżdżamy do górskiego Królestwa Lesotho. Opuściwszy obszar przełęczy Sani rozpoczynamy wędrówkę wzdłuż rzeki Sani. Wspinamy się na przełęcz ka-Ntuba wzdłuż skarpy Drakensberg i podążamy malowniczą trasą do przełęczy Nhlangeni, gdzie rozbijemy obóz, z widokiem na spektakularne klify i spektakularny obszar Mkhomazi Wilderness.
Odległość: 16km marszu.

20.09 Po śniadaniu pokonujemy kolejne 200 metrów wysokości w górę, aby wspiąć się na najwyższy punkt w Drakensberg, Thabana Ntlenyana (3482 metrów) z imponującymi widokami na skarpę Drakensberg i Wyżynę Lesotho. Schodzimy na przełęcz Sani i wracamy do Underberg późnym popołudniem.
Trasa przejścia:  16km marszu.

21.09 Przejeżdżamy w rejon Giant Castle w Drakensberg, gdzie przechodzimy jednodniową trasę u podnóża Gór Smoczych, wspinających się na World’s View (1842 m), który oferuje najbardziej spektakularne widoki od Giant’s do Champagne Castle. Podczas spaceru można zobaczyć antylopy Elanda, sępy i inne dzikie zwierzęta. Trasa prowadzi wokół podstawy Sugar Loaf kop i wzdłuż doliny rzeki Buszmana. World’s View to najwyższy punkt nad płaskowyżem Gnu i stąd można podziwiać jeden z najbardziej rozległych widoków, jakie ma do zaoferowania Drakensberg.
Czas wędrówki: 4 godziny .

22.09
Wyruszamy na wędrówkę po Amfiteatrze Północnego obszaru Drakensberg, malownicza 3-dniowa trasa obejmuje wędrówkę poprzez szczyt najwyższego punktu Północnego Drakensbergu – Mont-aux-Sources (3282 m). Spektakularna skarpa amfiteatru wznosi się nad Natal na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza, ze stromymi ścianami, wielkimi dolinami i szczytami skierowanymi mniej więcej na wschód i wyżynami Lesotho wypełniającymi horyzont na zachodzie. Ze skraju Drakensberg podziwiać będziemy spektakularne widoki na Amfiteatr, Sentinel i wodospady Tugela znikające w rozległych dolinach poniżej, a także na szczyty, które tworzą to niesamowite miejsce światowego dziedzictwa. Przy odrobinie szczęścia będziemy mogli zobaczyć zagrożonego wyginięciem sępa brodatego, myszołowy szakala, Rhebucka górskiego i być może kilka pawianów. Ten wrażliwy i dziewiczy obszar dzikiej przyrody jest absolutną koniecznością w Drakensberg.

Opuszczając parking Sentinel późnym rankiem, kierujemy się na płaskowyż Mont-Aux-Sources-Plateau, wspinając się po słynnych drabinkach łańcuchowych, aby tam dotrzeć. Rozbijamy obóz nad brzegiem rzeki Elands, odpoczywamy i przygotowujemy kolację z niesamowitymi widokami na zachód słońca nad górami Maluti.
Czas przejścia: 5 godzin marszu.

23.09
Wspinamy się (nietechnicznie) do najwyższego punktu Północnej Skarpy Drakensberg, Mont-Aux-Sources (3282 metrów) z imponującymi widokami na amfiteatr i płaskowyż pokryty strumieniami daleko poniżej. Płaskowyż jest źródłem wielu rzek RPA, w tym Tugela, która wije się do Oceanu Indyjskiego w pobliżu Durbanu. Schodzimy w dół i kierujemy się do naszego drugiego obozu na skarpie amfiteatru.
Czas przejścia: 5 do 6 godzin.

24.09 Po śniadaniu rozbijamy obóz i kontynuujemy trekking w kierunku Słynnych Wodospadów Tugela i wspaniałych widoków na Amfiteatr i Diabelski Ząb. Podążamy wzdłuż rzeki Tugela w kierunku jej źródła i mijamy imponujący Sentinel Peak. Po południu przechodzimy do Bergville gdzie spędzimy naszą ostatnią noc.
Czas przejścia: 5 do 6 godzin marszu.

25.09 powrót do Johanessburga

26.09 powrót do Polski

 

Całość trasy odbywa się w namiotach.

Nie nosimy namiotów, zapewniamy tragarzy którzy niosą namioty i całość wyżywienia jest przygotowana dla uczestników.

Termin wyjazdu

17 wrz 2022 - 26 wrz 2022

Lokalizacja