Ładowanie Wydarzenia
  • OD 2 lip
  • DO 16 lip

Japonia

 

Japonia to piękny kraj rozciągnięty na dużej przestrzeni szerokości geograficznej kuli ziemskiej- od tropików wysp tzw. Hawajów Japońskich do morza Ochockiego na północy. Jest to niesamowicie zróżnicowane miejsce, gdzie znajdziemy i rafy koralowe i ośnieżone szczyty.
Kulturowo Japonia to niezwykły miks tradycji i nowoczesności. Przywiązuje się tu dużą wagę do wzrostu harmonii społecznej bardziej niż ekspresji indywidualnej jednostki. Jest to wynik dziedzictwa konfucjańskiej i buddyjskiej filozofii, będącej przez wieki istotą kultury tego kraju. Jednocześnie podobnie jak w innych rozwiniętych krajach tradycyjny styl życia zamiera w zetknięciu się z wszechobecną popkulturą.
Najważniejszy punkt naszego wyjazdu to Mount Fudżi (Fuji- san)- 3776m. Dla miejscowych jest symbolem I świętą górą wyspy.
Fudżi jest świętą górą dla wyznawców shinto- występuje jako żeńskie bóstwo Konohana- no- sakuyahime- no- mikoto.
Z najbardziej popularnej strony ciągną tam tłumne wycieczki miejscowych.
Sama góra stanowi tło we wszelkiego rodzaju scenach rodzajowych malowanych w Japonii (obok sadu kwitnących wiśni), ogromna ilość pejzaży malarskich czy fotograficznych panoram zawiera właśnie widok góry, samej bądź w otoczeniu jezior o łącznej nazwie Fuji Goko. Ciekawostką jest fakt, że do 1868 roku obowiązywał tu zakaz wstępu dla kobiet.
Wejście na szczyt jest technicznie bardzo proste I możliwe dla każdego turysty górskiego.
My wybierzemy najpopularniejszą drogę, ze względu na bardzo łatwy dojazd z Tokio. Oficjalny sezon do wejścia na górę do lipiec i sierpień. Park narodowy jest jednak otwarty od czerwca do września.
Na samą górę prowadzą cztery szlaki turystyczne zaś do wysokości 2305 m można dojechać drogą asfaltową samochodem bądź autobusem rejsowym.
Możliwe jest również przedłużenie wyjazdu o 1 dzień i wybranie tradycyjnej trasy na Mount Fuji, którą pielgrzymi wchodzą od wieków.

Naszym kolejnym punktem są Alpy Japońskie. Spektakularne górskie widoki, trasa poprzez najwyższe pasmo 3- tysięczników regionu, skalne granie i piękne rozłożyste doliny.

Podczas trekkingu wchodzimy na Yariga- take (3180 m.), zwaną Matterhornem Japonii ze względu na wspaniały stożkowy kształt oraz na drugą, równie piękną górę w regionie- Oku hotaka Dake (3190 m.n.p.m.)
Ten czterodniowy trekking to piękna trasa poprzez najpiękniejszy obszar regionu- jest jednym z trzech najważniejszych szlaków rejonu.
Jest to długa trasa z wieloma przewyższeniami i dużą odległością ale technicznie dostępna dla każdego dobrze chodzącego turysty górskiego.
Trasa zawiera kilka przejść z pomocą łańcuchów ale nie są to wybitnie trudne miejsca (trudności techniczne max. Przez 30 minutowe odcinki). Dzienny czas przejść będzie wahał się od 7- 12 godzin. Wszystkie noclegi na trasie przewidziane są w schroniskach.

Poza górami spędzimy dwa dni w Kioto- mieście tysiąca świątyń, najważniejszym historycznie miejscem w Japonii. Odwiedzimy
również Matsumoto z pięknym zamkiem i niezapomnianym charakterem i będziemy mieli również chwilę w Tokio aby szybko zobaczyć pędzące, tętniące życiem miasto.

 

KOSZT:

8400 pln + 2300 usd (lub ich równowartość w yenach)

koszt obejmuje:

organizację wyjazdu, przelot do Tokio i z powrotem, wszystkie przejazdy na miejscu środkami komunikacji – pociągi, autobusy; wszystkie noclegi w schroniskach, tanich hotelikach, wyżywienie (2 posiłki dziennie) podcas całego wyjazdu- również wyżywienie w schroniskach podczas trekkingów, ubezpieczenie obejmujące ratownictwo górskie (KL na 50.000 pln i NNW).

Koszt nie obejmuje:

wstępów do Parków Narodowych i zabytków, zwiedzania miast- dojazdu do atrakcji w miastach, alkoholu.

 

Możliwe opcje przedłużenia wyjazdu:

1-2-3- dniowe
1-dniowe przedłużenie pobytu w okolicy Fuji- wejście na szczyt tradycyjną drogą od podstawy góry, co łącznie zajmuje około 2 dni – 130 usd
1-2-3 dniowe przedłużenie pobytu w miastach Tokio, Kioto lub Nara. Odpowiednio 130- 260- 390 usd
3-4 dniowe przedłużenie o pobyt na wyspie Shikoku i zwiedzanie fragmentu pielgrzymkowego historycznego szlaku 88 świątyń- 500 usd

3-4 dniowe przedłużenie o Hawaje Japońskie, odpoczynek na plażach- 650 usd

– 8- dniowe przedłużenie wyjazdu i zwiedzenie północnej wyspy Hokkaido, najdzikszej i najbardziej niedostępnej, trekkingi na tej wyspie. Na wyspie Hokkaido żyją jedyni potomkowie japońskich klanów- lud Ainu- koszt przedłużenia- 1100 pln + 1250 usd

– 13- dniowe przedłużenie o Hokkaido wraz z półwyspem Shiretoko- 1700 pln + 1900 usd

 

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 kwietnia.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 8200 pln na bilet i ubezpieczenie.

 

PROGRAM:

2.07. przelot Warszawa- Tokio

3.07. lądujemy w Tokio, nocleg

4.07. przejeżdżamy w kierunku Fuji do miejscowości Kawaguchi-ko. Przechodzimy 2- godzinny spacer w okolicy jeziora Kawaguchi skąd mamy nadzieję zrobić piękne zdjęcia Fuji.

5.07.  wejście na Mt. Fuji odbywa się w jeden dzień. Szczyt zdobywamy drogą klasyczną- dojeżdżamy na wysokość 2305 m.n.p.m. do piątek stacji.

Stąd wejście na szczyt zajmie nam około 6-7 godzin + 1 godzina na obejście krateru wokół. Łączny czas przejścia tego dnia to około 10-11 godzin.

6.07.  przejeżdżamy na zachód w kierunku Alp Japońskich

Docieramy do miejscowości Matsumoto, gdzie oglądamy piękny zamek i zostawiamy depozyt przed 4- dniowym trekkingiem.

7.07. dojeżdżamy do Kamikochi, małego kurortu Alp Japońskich pięknie położonego w dolinie wzdłuż rzeki Azusa gawa.

Przechodzimy około 10- km trasę do schroniska Yarisawa Lodge na wysokości 1820 m.n.p.m.

8.07. drugi dzień trekkingu to około 8-10 godzin wędrówki.

Pokonujemy przewyższenie 1360 metrów na szczyt Yariga- take (3180 m.n.p.m.) zwaną Matterhornem Japonii. Ostatnie 150 metrów podejścia odbywa się przy pomocy pionowych drabinek i metalowych lin. Yariga- take to święta góra dla wyznawców Shinto, na szczycie znajdziemy małą kapliczkę. Zejście w dół do Yokoo Sanso.

9.07. trzeciego dnia przechodzimy około 5-6 godzinną trasę przez piękną dolinę Karasawa- dochodzimy do schroniska  Hotaka dake Sanso (2996 m.n.p.m.)

10.07.  wejście na Oku- hotaka- dake (3190 m.n.p.m.) zajmie nam około 45 minut, następnie schodzimy w dół do Kamikochi.

Łącznie trasa zajmie nam około 6 godzin, ze szczytu mamy do zejścia około 1600 metrów w dół do miejscowości Kamikochi.

Dojazd na nocleg do Matsumoto.

11.07

Przejeżdżamy do Kioto, najważniejszego miasta Japonii z niezliczoną ilością świątyń. Znajdziemy tutaj 17 obiektów wpisanych na listę Unesco, około 1600 światyń buddyjskich i ponad 400 świątyń Shinto.

Jest to jedno z najbardziej  bogatych kulturowo miast świata. W Kioto spędzamy dwa pełne dni zwiedzając miasto i starając się wejść w jego klimat.

12.07. zwiedzanie Kioto

W ciągu dwóch dni zwiedzamy najważniejsze zabytki Kioto, jeśli czas pozwoli ostatniego dnia pojedziemy do Nary.

13.07. przejeżdżamy do Tokio

14.07. odwiedzamy Nikko- jest to wyjątkowe miejsce położone pośród pięknego cedrowego magicznego lasu będące od lat jednym z najważniejszych ośrodków buddyjskich Japoni. Najważniejsza świątynia- czyli Tosho-gu została wybudowana w ciągu dwóch lat przy pomocy 15 000 artystów rękodzieła ściągniętych tu z całego kraju.

15.07 przejazd do Kamakury, która była stolicą Japoni między 1185- 1333 rokiem.

Znajdziemy tu wiele buddyjskich świątyń zaś po południu udamy się na plaże 🙂

16.07 wylot do Polski + przylot

 

CO ZABIERAMY:

buty najlepiej lekkie, ale ciepłe i wytrzymałe trekkingowe, skarpety ciepłe- 2 pary (polecam wełne merynosa lub inne termiczne), skarpety inne (najlepiej przeciwpotne), spodnie trekkingowe wzmocnione (ew. można zabrać spodnie soft shell),kalesony jak najciensze , krótkie spodenki, koszulka z długim rękawem (ciepła), sandały, koszulki z krótkim rękawem (bawełniane i oddychające), polar 200, kurtka na wiatr i deszcz ,rękawice polarowe, ew. cienkie rękawiczki narciarskie lub inne na wiatr, czapka, kapelusz lub czapka na słońce, kije teleskopowe, , śpiwór minimum do 0 stopni, folia NRC, przybory toaletowe, plecak (50 l), worek transportowy- cienki ale wytrzymały, plecak mały (najlepiej 20-30 l), czołówka diodowa, termos 0,7 l (opcjonalnie), okulary przeciwsłoneczne, stroje kąpielowe, peleryna przeciwdeszczowa

 

Serdecznie zapraszam do kraju wyjątkowej kultury, pięknej przyrody i wspaniałej architektury.
Serdecznie Zapraszam do kraju kwitnącej wiśni 🙂

Ania Rozmus, Annapurna Klub

Termin wyjazdu

2 lip 2024 - 16 lip 2024

Lokalizacja