Ładowanie Wydarzenia
  • OD 1 wrz
  • DO 15 wrz

Kanadyjskie Góry Skaliste

 

Kanada to piękny, ogromny i dziki obszar porównywany często (ze względu na podobne położenie geograficzne) do Syberii.
Kanada jest drugim (po Rosji) największym krajem świata oraz 38 pod względem ludności.
Jest to kraj bardzo zróżnicowany ze względu na swoją wielkość, ale i piękny dzięki rozległym przestrzeniom i pięknym niekończącym się krajobrazom.
Występuje tutaj typowa dla strefy klimatów umiarkowanych chłodnych formacja roślinna, czyli mamy przewagę lasów iglastych, bardzo często też pojawiają się tajgi.
Jako całość kraj zawiera bardzo wiele różnych ekosystemów od lasów deszczowych Kolumbii Brytyjskiej do tundry i obszarów Polarnych Kanady Północnej.

Dla nas obszarem głównym programu wyprawy będą góry Skaliste- jedne z piękniejszych formacji górskich w całej Ameryce Północnej.
Parki Narodowe Gór Skalistych- Banff, Jasper, Kootenay i Yoho to jedne z najstarszych Parków Kanady- założone w 1984 roku i wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.
Faktycznie jest to piękna kraina, w której kompozycja gór porośniętych iglastymi drzewami wraz z wieloma strumieniami i stawami i często występującymi zwierzętami (wiewiórki ziemne, caribu, jelenie wapiti i liczne niedźwiedzie) zapierająca dech w piersiach.
Odwiedzimy najpiękniejsze miejsca tego rejonu, przejdziemy najciekawsze szlaki kilku parków i zapewne spotkamy kilku dzikich „mieszkańców” tych miejsc.

KOSZT:

5 500 pln + 2400 dolarow kanadyjskich

 

koszt obejmuje:

Organizacja wyjazdu, przelot na trasie Warszawa- Calgary- Warszawa, wypożyczenie samochodu na miejscu , paliwo na cała trasę przejazdu, noclegi w namiotach w wyznaczonych polach namiotowych oraz w hostelach (2 noclegi), wyżywienie (2 posiłki dziennie) poza trasami kilkudniowymi, wszystkie permity na poruszanie się w parkach narodowych, chodzenie i nocowanie w górach, ubezpieczenie alpinistyczne,

 

W koszt wyjazdu nie wliczone jest:

Jedzenie podczas trekkingu (kupujemy sami zupy w proszku, ryż, batony, owoce na miejscu na około 5 dni + prowiant na wyjścia jednodniowe), nadbagaż ( max. Waga to 23 kg), alkohol, gaz, ew. wstępy do miejsc zwiedzania- muzeum, wstęp do gorących źródeł w banff (około 20 dolarów kanadyjskich).

Zamiast 4- dniowej trasy w Parku Mount Assiniboine można skorzystać z przelotu helikopterem- koszt to 500 CAD/ osoby.

 

 

Możliwe jest przedłużenie wyjazdu o Yukon- od 24.08.

– wersja trekkingowa w Parku Narodowym Kluane National Park- 6 dni- 2300 pln + 1300 CAD- w koszt wliczono przelot i wszystkie potrzebne koszty podczas trekkingów

– wersja helikopterowa z taksówką lotnicza na lodowiec Queen Mary i wejściem na Pikatak Nunatak – szczyt z którego rozciągają się najpiękniejsze widoki na Mt. Logan – 5500 pln + 900 CAD (również 6 dni)

 

ZGŁOSZENIA:

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca !

Potwierdzeniem zgloszenia jest wplata 5500 pln.

Prosimy o zachowanie terminu bo później trudno jest zabukować miejsca na szlaku !

 

PROGRAM:

01.09 wylot + przylot

02.09 zakup gazu i jedzenia, przejazd do Dinosaur Park

Park położony jest w dolinie rzeki Red Deer, która słynie z wyjątkowych pustynnych krajobrazów. Park jest znany z tego, że jest jednym z najbogatszych miejsc kopalnych dinozaurów na świecie. W parku odkryto 58 gatunków dinozaurów, a ponad 500 okazów zostało zabranych i wystawionych w muzeach na całym świecie. Słynne skupisko skamieniałości- których odnaleziono tu prawie 500 gatunków- od mikroskopijnych zarodników paproci po duże mięsożerne dinozaury. Park wpisany został w 1979 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

03.09 zwiedzanie i przejazd do Banff, okoliczne szlaki widokowe

Banff znajduje sie w sercu gor Skalistych i jest to jedno z najbardziej znanych i najladniejszych miasteczek regionu. Przechadzac sie ulicami zobaczyc mozemy ogromne, poszarpane skaly otaczajce miasteczko.

04.09 wejście na Mt. Athabasca- 3491 m.n.p.m.

Podjeżdżamy na najwyższy punkt drogi w okolicy lodowca Columbia skąd ruszamy na szczyt. Wejście odbywa się w zespole linowym- podchodzimy lodowcem.

Trasa nie jest wybitnie nachylona i jest to jeden z łatwiej dostępnych 3- tysięczników rejonu. Zaczynamy o 3 nad ranem i powinniśmy wejść i zejść ze szczytu w 12-14 godzin.

05.09 odpoczynek- gorące źródła, wizyta w wodospadach itp- wizyta w regionie Lake Luise gdzie podziwiamy piękne jezioro, jest to najczęściej fotografowane miejsce w górach Skalistych

06.09 przejazd w rejon Mt. Robson- przejeżdżamy trasa 93 praktycznie całą długość gór Skalistych stanu Alberta- wspaniałe widoki po obu stronach doliny !

07.09 Przechodzimy trzydniowy szlak Berg Lake

Wyjątkowy, przepiękny szlak wiodący pośród granitowych ścian, pięknych jezior, lasów i wodospadów !

dzień 1- przechodzimy 16 km trasę z namiotami do Emperor Falls camp- rozbijamy obóz

Trasa przechodzi obok pięknego jeziora Kinney i wodospadów Emperor Falls

08.09 dzień 2 trekkingu Berg Lake- wychodzimy na lekko na 20 km trasę do Robson Pass + powrót do campu

Dochodzimy do Berg Lake skąd roztaczają się piękne widoki na odbijający się w wodzie Mt. Robson.

09.09 dzień 3 trekkingu Berg Lake- 16 km trasa  powrotna z namiotami

10.09  Przejazd do Sunshine Village- powrotna trasa – piękną drogą 93.

11.09 przejście szlaku do Mount Assiniboine zwanego Matterhornem Gór Skalistych.

Góra oddalona jest od głównej części Gór Skalistych co czyni z tego regionu wyjątkowe miejsce- piękne i nie zadeptane.

Szlak zajmie nam 4 dni i łączna trasa to 60 km.

Pierwszego dnia przechodzimy trasę 12 km do kampu Porcupine.

Już w drugiej połowie tego dnia możemy podziwiać piękną piramidę Mt. Assiniboine wyłaniająca się w dolinie.

12.09 Drugiego dnia dochodzimy do campu Magog, skąd rozciągają się najwspanialsze widoki na Mt. Assiniboine.

13-14.09 powrót do Sunshine Village + 14.09 wylot do Polski wieczorem

15.09 przylot do Polski

 

Serdecznie Zapraszamy do odkrywania wspaniałych Gór Skalistych !

 

Termin wyjazdu

1 wrz 2022 - 15 wrz 2022

Lokalizacja