Ładowanie Wydarzenia
  • OD 28 sty
  • DO 13 lut

Tajlandia

INFORMACJE

Tajlandia to niesamowicie przyjazne miejsce obfitujące w egzotyczny, tropikalny klimat, bogactwa historyczne i kulturowe.

Ze swoimi dwoma długimi liniami brzegowymi Tajlandia jest rajem dla miłośników morza. Pomiędzy zatłoczonymi miastami i miasteczkami rozciągają się wiejskie tereny bogate w pola ryżowe, tropikalne lasy i wioski żyjące według zmieniających się pór roku- deszczowej i suchej. Na północy lasy i pola napotykają na postrzępione, zalesione góry.

Tajlandia to buddyjski kraj, gdzie wchechobecne świątynie i złote posągi buddy obecne są zarówno w miastach jak i wioskach.

Tajlandia to również kraj słynnej na cały świat unikatowej kuchni. Porównywana do tajskiej kultury jako szczodra, ciepła, świeża i relaksująca. Każdy tajskie danie opiera się na świeżych lokalnych składnikach jak świeża trawa cytrynowa, ostre chili i świeże owoce morza. Kuchnia opiera się na czterech podstawowych smakach: ostrym, słodkim, słonym i kwaśnym.

Podczas wyjazdu udajemy się do najbardziej górzystego i najbardziej wysuniętego na północ zakątka- prowincji Mae Hong Song. Jet to najtrudniej dostępny rejon Tajlandii, trekking przechodzi dżunglę na granicy z Birmą. Szlak wiedzie poprzez górskie granie i piękne mgliste lasy. Jest to również najbogatsze kulturowo miejsce pod względem ilości mniejszości etnicznych zamieszkujących region.

Odwiedzimy również wioskę słynnej mniejszości etnicznej Kayan- kobiety plemienia znane są z ozdabiania ciała za pomocą miedzianych obręczy umieszczonych na szyjach.

Noszą je od młodego wieku, dlatego dorosłe kobiety mają wiele obręczy i długie szyje.

Odwiedzimy również Chiang Mai- stolicę północy ze swoimi niesamowitymi świątyniami i okolicznymi wzgórzami. Hitorycznie miasto sięga czasów średniowiecza, znajdują się tutaj jedne z najważniejzych świątyń Tajlandii.

Najważniejszym historycznie punktem programu będzie pałac Sukhotai- rozległe miejsce z wieloma świątyniami i zabytkami wpisane na listę Unesco. Historyczny Park uznany jest za kolebkę Tajskiej cywilizacji, sztuki, architektury i języka- było stolicą królestwa Siam od 1238 roku.

Ostatnie dni wyjazdu spędzamy na odpoczynku na południowym półwyspie Tajlandii.

Ang Thong Marine National Park to niesamowite miejsce na odpoczynek. Park obejmuje 40 wysepek, z których każda zawiera swoje klify, ukryte zatoczki i plaże o piasku w kolorze brzoskwini J

Ten piękny zakątek świata stał się insiracją dla Aleksa Garlanda, który jest autorem słynnej książki „niebiańska plaża”, która potem stała się podstawą filmu o tym samym tytule J

Odpoczywamy również na mało turystycznych, pięknych plażach wypy Ko Pha Ngan.

Zapraszamy do odkrywania z nami najpiękniejszych miejsc w Tajlandii, kraju niesamowitego bogactwa przyrodniczego !!!

 

KOSZT

8100 pln + 1400 usd

koszt obejmuje:

organizację wyjazdu, przelot na trasie Warszawa- Bangkok- Warszawa, przeloty wewnętrzne na trasie: Bangkok- Chiang Mai; Chiang Mai- Mae Hong Song- Chiang Mai; Chiang Mai- Surat Thani; Surat Thani- Bangkok; wszystkie przejazdy na miejscu (tylko dwa przejazdy o długości 5 godzin/ dzień), wszystkie koszty łodzi transportowych do/ z wysp, całość kosztów trekkingu( jeden nocleg w namiotach, jeden nocleg w chacie w lokalnej wiosce), pozostałe noclegi w pokojach 2-3 osobowych (guest- housy i hoteliki), dwa posiłki dziennie, ubezpieczenie

koszt nie obejmuje:

wstępów do zabytków, wstępów na archipelag Ang Thong Marine National Park (10 usd) + ew. Wycieczki na snorkelling- 50 usd, wstępu do wioski Kayan- 10 usd, kosztów zwiedzania Sukhotai- 25 usd, ewentualny przelot na wyspę Ko Samui z Sukhotai (co może zaoszczędzić jeden dzień podróży) 500 pln- przegłosowany lot zależy od dnia wylotu (nie latają codziennie) i od głosowania grupy, nadbagażu (loty wewnętrzne mają max. limit bagażu 15 kg).

koszty przedłużenia wyjazdu:

– 3 dni – o Park Narodowy Khao Yai- najstarszy park narodowy Tajlandii, gdzie można zobaczyć wiele żyjących dziko słoni i innych zwierząt- 310 usd

ZGŁOSZENIA

Prosimy o zgłoszenia do 25 listopada.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 8100 pln.

PROGRAM

Dzien 1.

Wylot z Warszawy Do Bangkoku.

Dzien 2.

Przylot do Bangkoku + przelot do Chiang Mai

Odpoczynek w Chiang Mai

Dzień 3

Przelot do Mae Hong Song, odpoczynek, organizacja trekkingu

Tego dnia odwiedzamy piękną świątynię Wat Phra That Doi Kong Mu- świątynię na wzgórzu na wysokości około 1500 m.n.p.m. Świątynia pochodzi z 1860 roku i została wybudowana w birmańskim stylu. Ze wzgórza roztaczają się piękne widoki na pobliskie Mae Hong Song, jezioro Chong Kham, dolinę Pai oraz zalesione wzgórza po birmańskiej stronie gór.

Dzień 4

Pierwszego dnia trekkingu przejeżdżamy samochodem poprzez piękną górską drogę do początku trekkingu- Ban Huai hee. Stąd wspinamy się na najwyższy szczyt regionu- Doi Pui, podejście zajmuje około 3 godzin. Schodzimy do dżungli i nocujemy na kempingu w dżungli. Wieczorem podziwiamy stąd piękną górską panoramę i zachód słońca.

Dzień 5

Drugiego dnia trekkingu po porannym śniadaniu przechodzimy strome górskie granie a następnie schodzimy w dół do wioski Ban Hua Nam Maehongson, gdzie spędzamy noc.

Dzień 6.

Trzeciego dnia trekkingu schodzimy w dół w rejon pól ryżowych, przechodzimy wiele razy przez dzikie nieuregulowane rzeki aby dotrzeć do Mae Hong Song około godziny 15:00.

Dzień 7.

Odwiedzamy wioskę plemienia Kayan, gdzie kobiety noszą miedziane obręcze na szyjach.

Jest to dosyć kontrowersyjny strój ponieważ obręcze wciskają się w obojczyk i klatkę piersiową powodując że szyja wygląda na nienaturalnie długą. Istnieje mit, mówiący o tym że po zdjęciu obręczy kobiecy kark złamię się i kobieta udusi się, ale medyczne fakty nie potwierdzają ani tego mitu, ani nawet nie potwierdzają szkodliwości tej niezwykłej ozdoby J

Dzień 8.

Przelot do Chiang Mai i zwiedzanie.

Chiang Mai to stolica północy- jest jednak dużo bardziej spokojna i umożliwiająca wypoczynek niż Bangkok. Historycznie jest to siedziba dawnego królestwa Lanna. Umieszczone między wzgórzami miasto historycznie siega średniowiecza, z tego okresu pochodzi wiele ceglano- czarnych chadi (miejscowych stóp) tworzących wspaniałe świątynie

Buddyjskie.

Zwiedzamy najważniejsze zabytki północy:

– Wat Phra Sing

– Wat Chedi Luang

– Wat Chiang Man

– Wat Phan Tao

oraz wiele licznych pozostałych świątyń J

dzień 9.

Rano zwiedzamy jeszcze zabytki Chiang Mai i około południa wyjeżdżamy do Sukhotai.

Dojazd na godz. 18:00

Dzień 10

Zwiedzanie Sukhotai

Pałac Sukhotai to jeden z najważniejszych zabytków Tajlandii, wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco. Historyczny Park obejmuje 21 obiektów i kolejne 70 obiektów znajduje się w zakresie 5 km od obiektu.

Sukhotai oznacza rosnące szczęście- pałac miał swoją świetność w XIII i XIV wieku- złotym wieku Tajskiej cywilizacji. Sztuka i architektura religijna uznawana jest za najbardziej klasyczna dla tajskiego stylu.

Hitorycznie było to królestwo dynastii Siam choć wcześniej należało do imperium Khmerów (do 1238 roku).

Dzień 11.

Powrót do Chiang Mai, odpoczynek

Dzień 12

Przelot do Surat Thani- płyniemy na wyspę Ko Pha Ngan.

Na wyspie znajdujemy piękne, nie zadeptane wysepki, porośnięte dżunglą wzgórza a także wodospady.

Dzień 13.

Płyniemy do Ang Thong Marine National Park.

Punkt widokowy na wyspie to miejsce określane przez wielu jako najpiękniejszy widok w Tajlandii J Widok na strzeliste skalne , porośnięte dżunglą wysepki oraz turkusowa woda w zatoczkach wewnątrz wysp warty jest wejścia na szczyt największej wypy.

Zapewne ten widok zainspirował Aleksa Garlanda do napisania ksiązki „niebiańska plaża”.

Tu nocujemy w prostych bungalowach na plaży i odpoczywamy.

Dzień 14.

Drugi dzień spędzamy w połowie na archipelagu Ang Thong, gdzie odwiedzamy turkusowe morze wewnątrz wysepek.

Odpoczynek- po południu powrót do Ko Pha Ngan.

Dzień 15

Powrót łodzią do Surat Thani- dolot do Bangkoku

Dzień 16

Przelot do Polski- lądujemy w Warszawie.

CO ZABIERAMY

– kije teleskopowe
– kurtkę na wiatr i deszcz jak najcieńszą
– 1 ciepły polar/ swetr
– 3 pary skarpet trekkingowych cienkich
– czapka ogrzewająca i czapka na słońce
– bielizna bawełniana
– buty trekkingowe lekkie- nieprzemakalne oraz aby miały dobrą przyczepność
– sandały
– okulary przeciwsłoneczne
– spodnie trekkingowe i koszulki na trekking z krótkim rękawem
– krótkie spodenki
– plecak 50/ 60 litrów
– ew. mały plecak na jednodniowe wycieczki (najlepiej taki który łatwo można zwinąć)
– cieńka wkładka do śpiwora (śpiwory będą z agencji także trzeba zabrać tylko cieńką wkładkę), jeśli ktoś chciałby zabrać śpiwór to można- odpowiedni będzie do 0 stopni.
– ubrania na codzień- kilka koszulek i spodnie
– czołówka
– przybory toaletowe, środki na komary

Termin wyjazdu

28 sty 2025 - 13 lut 2025

Lokalizacja