Ładowanie Wydarzenia
  • OD 10 kw.
  • DO 26 kw.

Trekking wokół Manaslu

 

INFORMACJE: 

Na wiosne 2024 otwieramy nowy kierunek- Trekking wokół Manaslu !
Mamy już wstępne zgłoszenia na wyjazd !

Podróżni szukający spokojniejszego szlaku w regionie Himalajów, ale podobnej gamy dramatycznych krajobrazów jakie znajdziemy w najsłynniejszych dolinach tego pasma, powinni spróbować trekkingu wokół Manaslu, który leży na wschód od masywu Annapurny.

Doskonała, wszechstronna wędrówka koncentruje się wokół tytułowego Manaslu, ósmego co do wysokości szczytu na świecie o wysokości 8 163 m. Trasa wokół Manaslu obejmuje wszystko, od parnych dżungli po zapierające dech w piersiach górskie przełęcze, naturalne gorące źródła i spokojne wioski.
Nasza trasa będzie prowadziła przez wąwozy, przejdziemy po urwistych wiszących mostach i będziemy wędrować pośród wspaniałych górskich widoków
Łączna odległość to 180 km- czas przejścia to 16 dni.

KOSZT:

Koszt 7300 + 2250 usd

Koszt obejmuje:

Przelot na trasie Waw- Katmandu- Waw, możliwe jest dopasowanie przelotów z innych miast/ krajów, wszystkie transfery na miejscu prywatnymi samochodami, noclegi w Katmandu w hotelu 3*, pełne wyżywienie ( 3 posiłki dziennie), zakwaterowanie w lodgach podczas trekkingu, wszystkie permity i pozwolenia na szlakach, tragaze niosący 10 kg/ od osoby, ubezpieczenie obejmujące akcje ratowniczą

 

Koszt nie obejmuje:

Wizy, opłaty lotniskowej, napiwków

 

PROGRAM WYJAZDU:

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i wylot do Katmandu.

dzień 2: Przylot na lotnisko w Katmandu i transfer do hotelu:

* Max. Wysokość: 1350 m

*Zakwaterowanie: 3-gwiazdkowy hotel*

 

* dzień 3: Całodniowa wycieczka krajoznawcza po Katmandu:

*Po śniadaniu, udamy się na zwiedzanie z przewodnikiem po zabytkach Katmandu wpisanych do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy 4 główne atrakcje turystyczne Katmandu m.in. Stupę Boudhnath (największa buddyjska stupa Nepalu), Świątynie Pashupatinath (wielką świątynia hinduistyczną poświęcona Panu Śiwie), Kathmandu Durbar Square (stary Pałac Królewski bogaty w tradycyjną architekturę nepalską) oraz Swayambhunath (jedną z najświętszych świątyń buddyjskich położona na szczycie wzgórza)

. * Max. Wysokość: 1350 m

*Zakwaterowanie: 3-gwiazdkowy hotel*

 

*dzień 4: Przejazd samochodem z Katmandu do Soti Khola przez Arughat Bazaar: *Naszą wędrówka do przełęczy Manaslu Larke zaczyna się od Soti Khola.

* Max. Wysokość: 710 m  * Utrata wysokości: 640 m

*dzień 5: Trekking z Soti Khola do Machha Khola: *Wcześnie rano wyruszamy w drogę, dochodzimy do Machha Khola z Soti Khola, co zajmuje 6-7 godzin wędrówki. Po drodze podziwiamy pola ryżowe i wodospady, spotykamy również mieszkańców lokalnych wiosek. Przejdziemy przez kilka strumieni, mijamy wodospady i docieramy do Łapu Besi.

Podczas wszystkich dni na trekkingu śpimy w górskich lodgach oraz zapewnione mamy 3 posiłki dziennie.

 

Nocleg w Machha Khola, * Max. Wysokość: 900 m * Przewyższenie: 190 m

* Godziny chodzenia: 6-7 godzin* * Odległość: 15 km

 

*dzień 6: Trekking z Machha Khola do Jagat. Dzisiejsza trasa wiedzie dość eksponowanym szlakiem do góry. Przekraczając rzekę po wiszącym moście, wspinamy się na Jagat.

. * Max. Wysokość: 1340 m* Przewyższenie: 440 m

* Godziny chodzenia: 6-7 godzin* * Odległość spaceru: 22 km

 

*dzień 7: Wędrówka z Jagat do Deng:* Po ciepłym śniadaniu wcześnie rano rano rozpoczynamy 7-godzinną wędrówkę z Jagat do Deng. Dzisiaj będziesz przechodzić przez wioski Salleri, Sirdibas i Ghatta Khola, udekorowane buddyjskimi flagami modlitewnymi, na naszej trasie znajdziemy również kilka wiszących mostów. Po minięciu rzeki w Eklee Bhatti szlak biegnie dalej przez plątaninę bambusów, aż dotrze do Deng Khola. Po przekroczeniu rzeki, docieramy do Deng, gdzie spędzimy noc w herbaciarni. Kominek w jadalni to świetne miejsce, aby się ogrzać i rozmawiaj z innymi wędrowcami.

. * Max. Wysokość: 1860 m * Przewyższenie: 520 m

* Godziny chodzenia: 6-7 godzin* * Odległość: 19 km

*dzień 8: Wędrówka z Deng do Namrung: * Podczas wędrówki podziwiać będziemy starożytne Gompy i wspaniały widoki na góry. Po obiedzie wznawiamy wędrówkę do Namrung z Ghap. Trasa prowadzi po kamiennych schodach, docieramy do buddyjskiej wioski Namrung.

* Max. Wysokość: 2630 m * Przewyższenie: 770 m

*długość trasy: 16 km  * czas przejścia: 6-7 godzin*

dzień 9: Wędrówka z Namrung do Sama Gaon:* Ruszamy szlakiem wznoszącym się przez bujny, zielony las do wsi Lihi. Przechodzimy również przez odległe miasteczka Sho, Lho i Shyala. Ósma co do wysokości góra świata, Mt. Manaslu będzie pierwszą rzeczą, którą zobaczymy w Lho. Wędrując krętą ścieżką, będziemy przechodzić przez wewnętrzne pasmo Himalajów. Po drodze będziemy podziwiać piękne górskich widoki na przełęcz Rupinala, górę Manaslu, Gorkha Himal, Dwijen Himal, Saula Himal, Lajing Peak i wiele innych. Ze wzrostem wysokości, ilość  roślinności maleje.

*Max. Wysokość: 3530 m * Przewyższenie: 900 m

* czas przejścia: 6-7 godzin* Odległość: 12 km

 

*dzień 10: Odpoczynek w Sama Gaon w celu aklimatyzacji: *Spędzamy dzień aklimatyzacji w Sama. Dla chętnych możliwy jest spacer do doliny Nubri, w pobliżu Pungyen Gumba. Można również wybrać się do bazy pod Manaslu i z powrotem.

Z bazy roztaczają się wspaniałe widoki na Samdo, Nagdi Chuli, Simnang Himal, Lodowiec Manaslu, lodospad Manaslu i Birendra Kunda, lodowe jeziora w pobliżu

*Max. Wysokość: 3530 m

dzień 11: Wędrówka z Samagaon do Samdo:* Po śniadaniu w Sama Gaon wyruszymy w trasę. Po drodze mijać będziemy farmy jaków. Dzisiejszy dzień będzie obfitował we wspaniałe górskie widoki. Samdo to doskonały punkt widokowy dla Mt. Manaslu, Samdo, Nagdi Chuli, Simnang Himal, lodowiec Manaslu, Lodospad Manaslu i kilka innych szczytów.

*Max. Wysokość: 3860 m  * Przewyższenie: 330 m

* czas przejścia: 4-5 godzin* * Odległość: 8 km *

 

dzień 12: Trekking z Samdo do Larkya La Phedi: *Naszą wędrówkę rozpoczynamy od wycieczki do Larke Bazaar, tymczasowego tybetańskiego targu. Sezonowe jarmarki odbywają się dla miejscowej ludności w Larke Bazaar, a ludzie przywożą towary z Tybetu, aby je tu sprzedać.

*Max. Wysokość: 4460 m , podejście 600 m

czas przejścia: 4-5 godzin* * Odległość: 8 km*

*dzień 13: Wędrówka z Larkya La Phedi do Larkya La Pass do Bimthang: *Będzie to jeden z bardziej wymagających dni podczas trekkingu, ponieważ przekroczymy przełęcz Larkya La na 5106 m. Wyjdziemy z obozu wcześnie rano. Szlak wznosi się przez kamienistą, krętą ścieżką i prowadzi na szczyt przełęczy. Na szczycie będziemy podziwiać wspaniały wschód słońca wraz z widokami na Larkya Peak, Mt. Manaslu, Ratna Chuli, Cheo Himal i wiele innych ośnieżonych gór. Stąd schodzimy skalną, oblodzoną ścieżką i docieramy do Bimthang.

*Max. Wysokość: 5135 m  * Przewyższenie: 675 m * Strata wysokości: 1545 m

Czas przejścia: 8-9 godzin* * Odległość : 16 km *

*dzień 14: Trekking z Bimthang do Dharapani: *Początkowo trasa będzie biegła przez wysoko położone łąki, a następnie zejdziemy do doliny Burdin Khola. Schodzimy do lasu rododendronów, skąd kontynuujemy aby dotrzeć do Karche, najwyższego obszar uprawny w tej dolinie na wysokości  2 785 metrów.

. *Max. Wysokość: 1963 m  *Strata wysokości: 1627 m

Czas przejścia: 6-7 godzin* * Odległość: 20 km *

 

*dzień 15: Trekking z Dharapani do Jagat: *W ostatnim dniu wędrówki wokół Manaslu trasa będziemy krzyżowała się z regionem Annapurny. Trasa wiedzie przez piękne wioski i tarasowe pola, dociera do Jagat.

* Max. Wysokość: 1340 m *Strata wysokości: 623 m

Czas przejścia: 5-6 godzin* * Odległośc: 16 km *

*dzień 16: Przejazd z Jagat do Katmandu: Wracamy do Katmandu podziwiając malownicze widoki na rzekę Trishuli, zielone wzgórza, góry, tarasy ryżowe i kolorowe wioski po obu stronach drogi

* Max. Wysokość: 1350 m * Przewyższenie: 10

*Zakwaterowanie: 3-gwiazdkowy hotel*

 

*dzień 17: Przejazd na międzynarodowe lotnisko w Katmandu i wylot + przylot do Warszawy

 

Zapraszamy do kontaktu, zgłoszenia przyjmujemy do końca grudnia 2023.