Ładowanie Wydarzenia
  • OD 13 sty
  • DO 27 sty

Wietnam

INFORMACJE

Pośród często zamglonych gór Hoang Lien wyłania się piękny szczyt Fansipanu (3143 m.n.p.m.) będący celem naszej wyprawy. To najwyższy szczyt Wietnamu i Indochin wznosi się nad północnym Wietnamem, w pobliżu Chińskiej granicy. Wchodząc na szczyt podziwiamy sinusoidę górskich grani, piękne ryżowe tarasy i zielone doliny. Wspaniały region nazwany przez francuzów Alpami Tonkijskimi zamieszkuje wiele różnych ciekawych i kolorowych plemion etnicznych.

Drugim celem wyjazdu jest rejon Phong Nha- Ke Bang- wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco w 2003 roku. W Parku znajdziemy nastarsze krasowe góry w Azji pełne rozległych jaskini, podziemnych rzek, pięknych dolin, gęstej dżungli i zabytków.

Znajdziemy tu również ogromną ilością tras przeznaczonych do wędrowania, jazdy rowerem, pływania łódką lub po prostu odpoczynku w jednym

z najbardziej spektakularnych i interesujących regionów Wietnamu.

Park narodowy słynie z jasnikini Hang Son Doong, odkrytej na początku lat 90. XX wieku i potwierdzonego jako największa jaskinia na planecie dopiero w 2009 roku. W ostatnich latach jaskinia stała się jednym z najgorętszych miejsc wśród podróżników- wpłynął na to również artykuł w National Geographic, który ukazał się w 2011 roju (w USA).

Eksploracja 5-kilometrowej jaskini jest niezwykle ekscytujące, ale wycieczki z przewodnikiem są ograniczone i przekraczają budżet

wielu- ceny zaczynają się od 3000 usd/ osoby za trek w jaskini. Na szczęście istnieje wiele innych pięknych miejsc wokół

– zarówno pod ziemią, jak i nad ziemią – aby odkryć niezwykłe piękno rejonu Phong Nha-Ke Bang.

My mając trzy dnia na miejscu odwiedzimy drugą najważniejszą jaskinię regionu- Hang En.

Jest to trzecia największa jaskinia świata, która wykorzystana została w scenerii filmu Pan z 2015 (historia Piotrusia Pana)

Trekking do jaskini to 25 km trekking przez dżunglę, 4 km chodzenia w jaskini (wspinaczka i schodzenie z dużych głazów) oraz wielokrotnie przekraczanie rzeki.

Jest to drugie, najbardziej spektakularne miejsce w Parku po jaskini Hang Son Doong, trasa wiedzie przez dżunglę oraz przez teren zamieszkały przez mniejszość etniczną Ban Doong.

Na trasie wyjazdu uda się nam odwiedzić Hanoi wraz ze starą dzielnicą, miasto Hoi An znane jako antyczne miasto, pełne kanałów i pięknej architektury.

Na koniec wyjazdu odwiedzamy zatokę Ha Long- piękne skaliste wyspy porośnięte lasem deszczowym, położone w zatoce tonkijskiej w obłędnej ilości- znajduję się tutaj ponad 2000 wysp! . W 1994 roku miejsce zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco.

Zapraszamy na styczniowy trekking !

 

KOSZT

Koszt wyprawy to: 7100 zł + 1450 usd
Koszt obejmuje:

Organizację wyjazdu, przelot na trasie Warszawa- Hanoi- Warszawa, wszystkie przejazdy na miejscu lokalnym transportem (autobusy i pociągi), opłaty parkowe oraz koszty całej obsługi trekkingu na Fansipan, koszt trekkingu w rejonie Phong Nha, pływanie na kajakach w zatoce Ha Long, ubezpieczenie, noclegi w hotelach lub guest- houas-ach z łazienkami (klasa turystyczna), na trekkingach noclegi w drewnianych chatach i namiotach, 2 posiłki dziennie, podczas trekkingów 3 posiłki dziennie, składkę klubową.

Koszt nie obejmuje:

Wizy Wietnamskiej 100 pln – , koszty zwiedzania zabytków w miastach i dojazdu do nich (Hanoi i Hoi An), alkoholu, napiwków, trzeciego posiłku w ciągu dnia (lunchu), ew. dodatkowych wycieczek- wioski etniczne Hmong- 20 usd, ew. wypożyczenie rowerów lub pływanie łódką w rejonie Phong Nha- około 15 usd

W nominalnym terminie wyjazdu (lub rozszerzonym tak, aby dopasować się do grupy) można skorzystać z:

– można odwiedzić największą jaskinię świata Hang Son Doong- 4 dniowy trekking w koszcie 3000 usd

– można skorzystać z rejsu z 2 noclegami w zatoce Ha Long – dopłata do takiej zmiany wyn. 120 usd

Ewentualne opcje przedłużenia wyjazdu :

3-4 dniowy pobyt w północnym górskim rejonie Vietnamu, wizyta na targu wymienionym Bac Ha, gdzie spotyka się wiele mniejszości etnicznych w tradycyjnych górskich strojach; wizyta w Parku Narodowym Be be, obfitującym w góry, wodospady, jeziora i jaskinie, gdzie żyje mniejszość etniczna Tay, mieszkająca w domach na balach.- (460 usd)

4 dniowe przedłużenie wyjazdu do wizytę w Angkor Wat- największego obszarowo kompleksu świątyń świata- 720 usd ( + koszty wstępu 40 usd i przewodnika 20 usd oraz wizy 25 usd)

Tygodniowe przedłużenia: 850 usd:

Wietnam południowy, nurkowanie z rurką bądź głębinowe, spływ deltą Mekongu

Laos- spływ Mekongiem, wizyta w ciekawych miejscach archeologicznie- Plain of Jars, pływanie w jaskini Kong Lo, sływ Mekongiem i podziwianie rzadkich delfinów rzecznych, wizyta na plato Bolaven

3. Kambodża- Angkor Wat, odpoczynek na plażach Sihanoukville, ew. wycieczki do pobliskich parków

 

ZGŁOSZENIA

Prosimy o zgłoszenia do konca pazdziernika.

Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata 7100 pln na konto Stowarzyszenia, jest to wpłata na bilety i ubezpieczenie.

Serdecznie Zapraszam do odkrywania bogactwa Azjatyckiej przyrody 🙂

PROGRAM

13.01- wylot z Warszawy

14.01- przylot do Hanoi- zwiedzamy Hanoi + nocny pociąg do Sapy

Hanoi to prawdziwie azjatycka stolica pełna haotycznego ruchu ulicznego- setki pędzących motorów, pieszych, rowerzystów i samochodów. Ale jest to również miejsce bogatej kultury, starej zabytkowej dzielnicy pełnej wąskich uliczek pełnych zapachów ulicznego jedzenia. W XIII wieku w Hanoi założono 36 cechów rzemieślniczych i każdy z nich miał swoją ulicę- stąd orginalna wietnamska nazwa starówki to po prostu „36 ulic”. ….

15.01- przyjazd nocnym pociągiem, dla chętnych wizyta w wioskiach w rejonie Sapy

Sapa powstała w 1922 roku jako górska przystań podczas kolonizacji Francuskiej. Miasteczko umieszczone jest pomiędzy wzgórzami, znajduję się tu kilka zaniedbanych francuskich willi. Największą atrakcją tego regionu jest zróżnicowanie kulturowe mieszkańców mieszkających na wzgórzach przy granicy z Chinami. W tym rejonie głównie występuje mniejszość Hmong, która do dziś tradycyjnie nosi kolorowe stroje i zajmuje się produkcją rękodzieła.

16.01- dwu-dniowe wejście na Mt. Fansipan- najczęściej występujący w chmurach, najwyższy szczyt Wietnamu i regionu Azji Południowo Wschodniej znajduje się w górach Hoang Lien.

Pierwszy dzień trekkingu:

Podjeżdżamy samochodem do tzw. Heaven’s gate- najwyżej położonego punktu gdzie dojeżdża samochód, stąd mamy niezwykle piękny widok na nasz cel Mt. Fansipan. Podchodzimy na wysokość 2800 m.n.p.m. do górskiej chaty gdzie zaconujemy.

Podczas podejścia podziawiamy widoki na Sapę oraz piękne krajobrazy regionu Lai Chau. Miejcowi uprawiają tutaj ryż na stromych tarasach ryżowych.

Łączny czas przejścia to około 4-5 godzin.

17.01- drugi dzień trekkingu- wczesnym rankiem wchodzimy na szczyt Mt. Fansipan- 3143 m.n.p.m. i podziwiamy piękne widoki, dla chętnych możliwe wejście na wschód słońca

zejście w dół – część trasy prowadzi przez las deszczowy

Łączny czas przejścia : 7 godzin

Po zejściu i prysznicu przejeżdżamy nocnym pociągiem do Hanoi.

18.01- zwiedzamy Hanoi a następnie wsiadamy do nocnego pociągu i przejeżdżamy do Hoi An- jedego z najpiękniejszych miast Wietnamu.

Hoi An to niezwykle klimatyczne miasto i urocze miasto. Niegdyś było ono ważnym portem handlowym, dlatego może poszczycić się wspaniałą architekturą i niezwykłym nadrzecznym położeniem. Przekleństwa miast Wietnamu- czyli głośne skutery i zanieszczynie powietrza są tu prawie całkowicie nieobecne.

19.01- zwiedzanie Hoi An

20.01- poranne zwiedzanie miasta+ przejazd do Dong Hoi

21.01- dojazd do Parku Phong Nha-Ke Bang + odwiedzenie kilku miejsc widokowych

Phong Nha- Ke Bang- wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco w 2003 roku. W Parku znajdziemy nastarsze krasowe góry w Azji pełne rozległych jaskini, podziemnych rzek, pięknych dolin, gęstej dżungli i zabytków.

22.01- trekking do jaskini Hang En- w ciągu 2 dni przechodzimy 25 km trasę przez dżunglę, 4 km w jaskini (wchodzimy i schodzimy z wielkich głazów), wielokrotnie przechodzimy przez rzeki

23.01- drugi dzień trekkingu- powrót do wioski na noc

24.01- odpoczynek, dla chętnych możliwe zwiedzanie jeszcze jednej jaskini w parku lub pływanie łódką + noclny pociąg do Hanoi

25.01- przyjazd pociągu + przejazd do zatoki Ha Long- pływanie kajakami

26.01- zwiedzanie zatoki + powrót do Hanoi

27.01- wylot z Hanoi + przylot do Warszawy

przedłużenie wyjazdu o Angkor Wat

27.01 przejeżdżamy trasę Bangkok- Siem Reap

Świątynie Angkoru, stolicy starożytnego imperium Khmerów w Kambodży są doskonałym połączeniem twórczej ambicji i duchowego oddania.

Są one sercem i duszą królestwa Kambodży, źródłem insiracji i dumy narodowej dla wszystkich Khmerów walczących o odbudowę swojego Państwa po latach terroru i traumy.

Dziś są punktem pielgrzymek nie tylko dla miezkańców ale całej międzynarodowej społeczności, która doceniła te piękne miejsce.

Dziś uznane są za najważniejszy zabytek Azji Południowo Wschodniej.

28.01- zwiedzamy Angkor Wat

podczas dwu- dniowego zwiedzania przejeżdżamy obszar świątyń jeżdżąc motorikszą. Pierwszego dnia zwiedzamy najważniejsze miejsca z lokalnym przewodnikiem.

29.01- zwiedzanie Angkor Wat

drugiego dnia zwiedzamy dalszy obszar świątyń (bez lokalnego przewodnika)

30.01- powrót Bangkok

31.01- wylot + przylot do Polski

 

CO ZABIERAMY

– kije teleskopowe
– kurtkę na wiatr i deszcz jak najcieńszą
– 1 ciepłe polar
– 1 ciepłą bluzę
– cienkie kalesony
– 4 pary skarpet trekkingowych cienkich
– czapka ogrzewająca i czapka na słońce
– bielizna bawełniana
– buty trekkingowe lekkie- ważne aby były nieprzemakalne oraz aby miały dobrą
przyczepność, ale jednocześnie aby były jak najlżejsze.
– sandały
– okulary przeciwsłoneczne
– spodnie trekkingowe i koszulki na trekking z długim rękawem
– krótkie spodenki
– plecak 50/ 60 litrów i do tego duży worek np. typu wojskowego, służący jako pokrowiec lub pojemnik na zostawiany depozyt
– ew. mały plecak na jednodniowe wycieczki (najlepiej taki który łatwo można zwinąć)
– cieńka wkładka do śpiwora (śpiwory będą z agencji także trzeba zabrać tylko cieńką wkładkę), jeśli ktoś chciałby zabrać śpiwór to można- odpowiedni będzie do 0 stopni.
– ubrania na codzień- kilka koszulek i spodnie
– czołówka
– przybory toaletowe, środki na komary
– krem uv 20-30,
– 2 rolki papieru
– sarong do kąpieli (wymagany dla kobiet podczas trekkingu)- czyli po prostu duża chusta, w którą
można się zawinąć
– jeśli ktoś będzie się wspinał i ma jakikolwiek sprzęt można zabrać- buty wspinaczkowe i uprząż
– jeśli ktoś zamiast wspinaczki wybierze pływanie kajakiem warto zabrać worki używane w żeglarstwie (takie, które po zapięciu na dwie “zakładki” spowodują że zamknięte w środku rzeczy będą suche),
takie pojemniki warto mieć na aparat, pieniądze i dokumenty czyli na rzeczy, które nie mogą zamoknąć

Termin wyjazdu

13 sty 2024 - 27 sty 2024

Lokalizacja